27.10.2023

"Дунайсудноремонт" має намір розширити перевантажувальний термінал в Ізмаїлі


ПрАТ "Дунайсудноремонт" (Ізмаїл, Одеська обл.) має намір реконструювати і розширити технологічну базу підприємства, перепрофілювавши і облаштувавши перевантажувальний термінал в Ізмаїлі.

Згідно з документацією, наявною в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна", ці роботи підпадають під категорію "спеціалізовані морські або річкові термінали".

"ПрАТ "ДСР" являє собою судноремонтне підприємство. Передбачено проведення реконструкції, яка полягатиме в розширенні технологічної бази підприємства та облаштуванні перевантажувального терміналу", - констатується в документації.
Терміни та сума витрат на реконструкцію не вказуються.
 
ПрАТ "Дунайсудноремонт" створено в липні 2008 року на базі держпідприємства "Ізмаїльський суднобудівно-судноремонтний завод". Займається ремонтом і будівництвом річкових і морських суден.
За даними НДУ на другий квартал 2023 року, у власності ПрАТ "Доксервіс" перебуває 75% ПрАТ "Дункайсудноремонт", Casablanca Shipping Limited (Кіпр) - 12,077%, у фізособи-резидента Ігоря Урбанського - 12,3571%.
Статутний капітал - 44,482 млн грн.

23.10.2023

Перевищив рівень алкоголю у вісім разів: п'яний житель Саф'янщини вночі перекинувся на мотоциклі з пасажиром


П'яний житель Одеської області вночі сів за кермо мотоцикла і влаштував аварію, в якій постраждав його пасажир.

Як повідомили в поліції, експертиза показала, що рівень алкоголю в крові водія на момент ДТП у вісім разів перевищував норму.

Правоохоронці встановили, що 22 жовтня приблизно о 22-й годині нетверезі водій і пасажир вирушили вночі з одного села Саф'янівської громади в інше. Дорогою водій не впорався з керуванням — мотоцикл з'їхав із дороги та перекинувся.

Обох чоловіків доправили до лікарні з переломами.



22.10.2023

Не ПОкайте: мовознавець вказав на найпоширенішу помилку українців

Не покайте! Мовознавець вказав межу між русизмом та солов'їною у використанні "підступного" прийменника.

Мовознавці визначили одну з найпоширеніших помилок українців при спілкуванні державною мовою. Йдеться про вживання прийменника "по" там, де його немає бути, пишуть в групі Ізмаїл-онлайн.

Про це розповів мовознавець, вчитель Олександр Авраменко.

За його словами, це дуже часта помилка, коли при перекладі з російської мови на українську людина залишає прийменник "по" незмінним, адже в українській є свої прийменники "за" або "з" для таких випадків.

20.10.2023

В Ізмаїлі та Татарбунарах виявили понад 1,3 тис. літрів спирту, який відправляли покупцям під виглядом коньяку та бренді


Детективи ТУ БЕБ в Одеській області за результатами серії обшуків вилучили фальсифіковані сигарети та алкоголь на 1,4 млн грн, а також обладнання для розливу.

Про це повідомили у Бюро економічної безпеки.

Як зазначають у Бюро, двоє чоловіків в Ізмаїлі та Татарбунарах зберігали товари у гаражах за місцем проживання. Алкоголь під виглядом коньяку та бренді вони відправляли покупцям, користуючись послугами однієї зі служб доставки. Придбати підробні алкогольні напої та тютюнові вироби можна було за допомогою замовлення на OLX або у місцевому магазині.

За результатами проведення 7 обшуків співробітники БЕБ вилучили понад 1,3 тис. літрів спирту, обладнання, що використовувались для розливу готової продукції, горілку в пляшках різного об’єму, майже 3 тисячі пачок цигарок без марок акцизного податку тощо. Також детективи вилучили кошти отримані від незаконної діяльності. Вартість вилучених товарів становить 1,4 млн грн.

Досудове розслідування триває.

17.10.2023

Мешканці Ізмаїла чи жителі Ізмаїла: як правильно сказати українською і не наплутати?

В групі Ізмаїл-онлайн неодноразово виникали суперечки на цю тему.
Українські мовознавці пояснили, у чому відмінність між словами "мешканці" та "жителі". Хоч вони є синонімами, однак мають свої відтінки.
Про це розповів вчитель і мовознавець Олександр Авраменко.
Як правило, людей, які живуть у певному місті чи будинку, називають або мешканці, або жителі. Втім потрібно знати деякі нюанси.
"Ці слова – синоніми. Словники дозволяють ними позначати і тих, хто живе в якомусь місті, і тих, хто живе в якомусь домі чи квартирі. Можна сказати і житель, і мешканець Ізмаїла. Так само і жителі, і мешканці висотних будинків", - пояснив він.
Слова мають певні відтінки. Якщо дбати про високу культуру свого мовлення, варто зважати на те, що в контексті населених пунктів і країн краще вживати слово "житель". Як приклад, жителі Рені чи жителі Румунії. Тоді у контексті житла та будинку краще використати запозичене з польської мови слово "мешканець". Як приклад, мешканці багатоповерхівок, мешканці будинків.
Також мешканцями називають тварин, які населяють місцевість: лісові мешканці, мешканці підводного царства.

16.10.2023

Ізмаїлка заявила у поліцію через російський прапор на балконі проспекту Миру


Минулої п’ятниці, 13 жовтня, поліцейські Ізмаїла мали незвичайний виклик через російський прапор на балконі багатоквартирного будинку на проспекті Миру. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на власні джерела.

Близько 20.00 про це заявила перехожа. “Ворожу ганчірку” вона побачила на другому поверсі квартири будинку 36-б.

На місце одразу рушив патруль. Проте за зазначеною адресою вони побачили прапор Болгарії, який схожий на російський (також має три кольори), проте між білим та червоним замість синього кольору полотнище має зелений, що, напевно, заявниця не помітила у сутінках.
Тож правоохоронцям не залишалося нічого, окрім як видихнути, що за цією адресою не мешкає пособниця окупантів.

Та якщо ви все ж побачите у когось триколор у порядку кольорів (зверху вниз) білий, синій, червоний – це дійсно привід звернутися до правоохоронців. Все буде Україна!

15.10.2023

Історично Ізмаїл є українським містом

Справжнім шоком для ізмаїльских ватників стали дані перепису населення Рос. імперії 1897 року відповідно до яких найбільш розповсюдженою мовою населення Ізмаїлу в той час була українська, пишуть в групі Ізмаїл-онлайн.

Декілька років тому проректор з науково-педагогічної роботи ІДГУ доктор історичних наук Лілія Федорівна Циганенко опублікувала статтю "ЕТНІЧНИЙ СКЛАД НАСЕЛЕННЯ ФОРТЕЦІ ІЗМАЇЛ НА ПОЧАТКУ ХІХ ст." яку вона підготувала за матеріалами ізмаїльського архіву.

І там є досить цікаві дані, взяті з "Формулярного опису мешканців фортеці Ізмаїл із зазначенням національного складу (1806–1810)", який готувала Ізмаїльська міська поліція.

Там вказується, що на початку ХІХ ст. кількість цивільних мешканців фортеці становила 663 особи. А ось далі наводимо цитату зі статті науковиці:
"Поряд з фортецею активно будувалося нове місто Тучков (Ізмаїл), в якому на той час проживало майже 7 тис. осіб, більшість з яких (понад 33%) була представлена українцями".
Отже маємо два беззаперечних факти, отриманих з архивів та результатів перепису:

1. На початку ХІХ ст. більшість населення Ізмаїлу була представлена українцями.
2. Наприкінці ХІХ ст. найбільш розповсюдженою мовою населення Ізмаїлу була українська.

Сподіваюсь, у ізмаїльських ватників вистачить розуму прийняти ці дані і не намагатися їх спростувати. А у ізмаїльських науковців, вчителів та викладачів вистачить натхнення і старанності для використання їх в роботі.

До речі, не варто вважати Ізмаїл "російським" тому що в ньому в певні часи була окупаційна адміністрація Російської імперії. Адміністрації міняються, а населення залишається.

А такого народу як "русскоязычные" взагалі не існує. "Русскоязычные" - це просто ознака що представники різних етнічних груп - буряти, мордва, татари, чуваши і тунгуси, башкири та якути, тувинці, меря і ерзя, ханти і мансі, пермякі і комі знають лише одну мову.

На честь спортсменів з Ізмаїлу в Греції тричі лунав гімн України

Вчора в Греції (м. Лутракі) пройшов перший день Чемпіонату Світу з Грепплінгу U15 (Розділ ноу-гі). Участь у змаганнях беруть спортсмени з 19 країн. Україну, серед інших, представляють і ізмаїльці. Про здобутки наших земляків розповів тренер Максим Журавльов.

Отже, за результатами першого дня змагань збірна України завоювала перше командне місце.

Ізмаїльські спортсменки Катерина Сербова та Влада Смілянська принесли у скарбничку команди срібні медалі. А сам Максим Журавльов виборов золото.

09.10.2023

Ізмаїлку пограбували на десятки тисяч гривень за допомогою телефона та ще й оформили на неї швидкий кредит

Нещодавно 34-річну ізмаїлку ошукали шахраї на 55 тисяч гривень та оформили на неї кредит.

Попередньо встановлено, що постраждалій подзвонили з невідомого номера та представилися співробітниками банку. Повідомивши, що в неї завершується термін дії картки, виманили дані картки, за допомогою яких змогли не тільки зняти кошти, а ще й оформити кредит на суму 8 тисяч гривень за допомогою додатка “Швидккогроші”.

Варто зазначити, на момент пограбування жінка знаходилася на території Румунії.

Загальна сума збитків, які отримала жінка, – майже 64 тисячі гривень. В результаті вона звернулась до поліції.

Наразі правоохоронці займаються встановленням всіх деталей шахрайства, яке трапилось із заявницею. У свою чергу, ми нагадуємо читачам, що потрібно бути дуже пильними під час телефонних розмов з незнайомими людьми, а також ні в якому разі не повідомляти паролі, термін придатності та спеціальний тризначний код від своїх карток,  а також паролі до акаунтів і приватних кабінетів у банківських додатках.

05.10.2023

Службовець Ізмаїльської міської ради привласнив більше семи мільйонів гривень румунських грантових коштів

... а мер міста ніби нічого про це не знав.

Відповідно до відкритих даних підозрюваним є Валентин Строя, який був менеджером інфраструктурного проєкту «Чиста ріка»

Вказані кошти виділялись Україні для реалізації спільної операційної програми «Україна-Румунія 2014-2020», в межах якої за інфраструктурним проєктом «Чиста ріка» в Ізмаїлі мали побудувати 11 кілометрів 226 метрів каналізаційних мереж. Сьогодні відведення каналізаційних стоків ведеться по аварійній гілці.
 

Наразі (через три роки після початку слідства) вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Встановлюються інші причетні до незаконної оборудки особи, пише Ізмаїл-онлайн посилаючись на повідомлення прокуратури Одеської області.

Зловмисник заволодів грантовими коштами, виділеними Україні Румунією на управлінські послуги, що повинні були надаватися в рамках спільного інфраструктурного проєкту «Чиста ріка» щодо реконструкції каналізаційних мереж та влаштування резервного трубопроводу в Ізмаїлі. Правопорушнику повідомили про підозру за частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України. За скоєне йому загрожує до восьми років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

01.10.2023

Базові поняття які мають знати ізмаїльці щоби правильно розуміти свою історію

1. Радянський союз - радянська імперія.
2. Радянський період - колонізація України.
3. "Визволення" Бесарабії в 1940 і 1944 рр. - окупація і поневолення (рос. порабощение).
4. Комуністичний режим - однопартійна імперська фашистська диктатура, яка перетворила населення імперії на рабів і експропріювала засоби виробництва.
5. Червона Армія - банда загарбників і гвалтівників, знаряддя злочинного комуністичного режиму.
_______________________
Це мають знати та використовувати в роботі шкільні вчителі, і викладачі ІДГУ, ці поняття мають бути представлені в краєзнавчому музеї і в колишньому музеї карателя Суворова.

Антимонопольний комітет виявив змову в аукціоні з продажу Ізмаїльського винзаводу

Ізмаїльський винзавод 13 листопада Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) повідомило про відк...