Тепер почитайте канонічне роз'яснення як нас дурять болгарські бісораби - і як вони допомагають росії вести проти нас гібридну війну.
Звідки взялася назва "Бессарабія"
1.
Під час російсько-турецької війни 1806–12 років Російська імперія
захопила частину Молдовського князівства між річками Прут і Дністер. І
ці окуповані молдавські землі вона назвала штучною імперською назвою
"Бессарабська область".
До 1812 року місцеве населення не використовувало назву «Бессарабія» для означення цього краю.
Назва «Бессарабия» була вигадана і нав’язана Росією через імперську окупаційну адміністрацію, армію, церкву та картографію.
Використання
назви «Молдавія» в назві області прямо вказувало б на факт окупації території
Молдавського князівства. Натомість назва «Бессарабия» звучала нібито
«історично», але при цьому не мала чинного носія, правопопередника чи
юридичного наповнення.
Звідки в Придунав'ї взялися болгари
2.
Рятуючись від російських військ під час війни 1806-1812 років, понад 15
тисяч чоловіків з Придунав'я втекли до Порти й перегнали туди 100 тисяч
голів худоби.
Одразу
після окупації молдовської території, Російська імперія за традицією
здійснила етнічну чистку. Придунав'я зачистили від молдован і повністю
від "басурман" - турків і ногайців. Понад 6 тисяч чоловіків з родинами у
1807 році росіяни переселили до Таврії, а їх селища зруйнували. Більше
21 тисячі татарських чоловіків знищили.
Натомість
на їх місце пізніше привезли московитів, болгар, німців які не знали
місцевої історії і сприймали назву "Бессарабія" як автохонну.
Після
Бухарестської угоди (1812 р.) та Адріанопольської угоди (1829 р.) сотні
тисяч болгар та гагаузів залишили свої домівки в балканських областях і
переселилися звідти за Дунай в Придунав'я.
3. Зникнення "Бессарабії" назавжди.
З
розвалом Російської Імперії в 1918 році імперська «Бессарабия»
перестала існувати як політичний і адміністративний суб’єкт, а штучно
розділений росією молдавський народ демократичним шляхом возз'єдналася з
матір'ю-батьківщиною Румунією.
4. Радянське успадкування імперського міфу
В
складі Румунії вже не існувало адміністративної одиниці з такою назвою.
Втім російський термін «Бессарабия», запроваджений у 1812 році, був
свідомо збережений і відтворений СРСР. Його використовували для
створення ілюзії «незавершеного територіального питання», подання 1918
року як нібито «захоплення Бессарабии Румунією» та легітимації
ультиматуму і окупації частину Румунії 1940 року.
Після
1944 року ці окуповані землі Румунії назвали Молдавською СРСР, а Буджак
увійшов до складу України де був названий "Ізмаїльською областю".
5. Ключові фальсифікації циганських і болгарських бісорабів і чому вони працюють в інтересах фашистської росії
Сепаратисти
романтизують імперську "Бессарабію", спотворюють історію, щоби
представити Росію не як окупанта частини Молдовського князівства і потім
Румунії, а "визволителем ісконно руssкой Бессарабії". Цим займається
зокрема бісорабка Станєва.
Твердження
болгарських бісорабів ніби вони є «корінним населенням Придунав'я»,
суперечить документованій демографічній історії регіону. Болгарське
населення Придунав'я — це результат масового переселення XIX століття,
яке стало наслідком російсько-турецьких війн і імперської політики
Росії.
Ключовою брехнею болгарських сепаратистів є твердження «Бессарабію захопили румуни в 1918».
Також
болгарські сепаратисти створюють міф про «окрему Бессарабію»:
намагаються протиставити південь Одещини решті України, створюючи
штучний образ «Бессарабії» як окремого історичного та культурного
простору, який нібито історично тяжіє до Росії, а не до Києва.
Сепаратистські
сайти бісорабів активно фальсифікують історію «басарабського» краю,
щоби створити інформаційну базу для російської агресії, дестабілізувати
регіон та підірвати територіальну цілісність України, розпалити
національну ворожнечу, викреслити українську складову історії нашого
краю.
Болгарські
сепаратисти переписують історію так, щоб окупація росіянами території
Молдовського князівства і Румунії подавалася як «звільнення» або
«цивілізаційний вибір», що автоматично робить сучасні спроби РФ захопити
ці українські землі «поверненням свого».
Болгари
завжди називають солдатів РКЧА не окупантами, а “визволителями”, і не
кажуть що для нашого краю 1940 рік означав ультиматум, окупацію,
депортації, розстріли та ліквідацію румунських еліт.