31.10.2024

На війні загинув ізмаїлець Руслан Кононенко

Захищаючи Україну від російських нелюдів, під час виконання бойового завдання загинув стрілок-помічник гранатометника десантно-штурмового батальйону, солдат Руслан Володимирович Кононенко.

Руслан Кононенко

Руслан Кононенко народився в Ізмаїлі. Він був первістком в багатодітній родині. Вчився спочатку у девʼятій, а потім – у сьомій школі, після закінчення якої здобув освіту в технічному училищі №7 – отримав кваліфікацію тесляра. Рано почав працювати – коли йому виповнилось лише 16 років: на той час помер батько, і родина потребувала допомоги. Працював в Ізмаїльському порту докером-механізатором, працював багато та сумлінно. Недовгий час займався карате, але в родині підростали сестра та брат, тож вільного часу не залишалось. Та й робота приносила задоволення. В середині «нульових» оженився, народились дві доньки.

В Ізмаїльському порту про Руслана Кононенка розповідають, що він працював на совість – в бригаді знали, що на нього завжди можна розраховувати. Був товариським і надійним. З руками, які, здається, могли полагодити все, до чого торкались.

Руслан Кононенко

Жив роботою та родиною, допомагав усім, хто потребував «золоті руки майстра», – допоки Україна не покликала його захищати майбутнє від російських окупантів. А перед тим, як поїхав, пообіцяв: «Я повернусь».

Але, на жаль, повернутися Руслану вже не судилося. За мирне майбутнє України він віддав найдорожче, що є у людини, – власне життя.

Висловлюємо співчуття сім’ї та близьким загиблого Героя.

Руслана Володимировича Кононенка буде поховано на Алеї Слави на Новому цвинтарі.

Герою Слава!

22.10.2024

Ізмаїл - це не Ісмаїл! Ісмаїл - це Матроска!


«Найпівденнішому місту Одещини Ізмаїлу виповнилося 434 роки з дня заснування» - йдеться в інформації Одеської ОДА, пише в групі "Ізмаїл-онлайн" автор Артур Буц.

Припиніть вже повторювати цю дурницю про 434 роки, ко-ко-ко!
Місто Ізмаїл ("Тучков" - передмістя Ісмаїла) було засновано 14 жовтня 1812 року. Ізмаїлу-Тучкову 212 років!

Ісмаїл і теперішній Ізмаїл-Тучков це різні населені пункти! Ісмаїл, який майже знищив Суворов, спаливши і пограбувавши його залишився там же де і був, і тепер називається Матроска!

Коротка історична довідка.

У Ізмаїльському музеї є копія указу султана Османської імперії Мурада ІІІ, що стосувався заснування Ісмаїла, — грамота від 14 листопада 1589 року про надання у власність Мехмеду Хабіші-азі обширних земель у пониззі Дунаю. У документі міститься доручення третьому за ієрархією чиновнику османської Порти — впорядкувати переправу «у місцевості „Ісмаїл Гедічі“ та заснувати поблизу місто й пристань». Протягом кількох років Мехмед Хабіші-ага на виконання волі султана облаштував переправу, а також збудував поряд із нею на пологому березі річки невеличке укріплення, а також пристань, верф і мечеть.


Ось - Ісмаїл, а поруч переправа. Там де зараз мечеть. Пароми стояли в затоні (БТОФ). В тому місці що чомусь називають Фортеця, хоча ніякої фортеці там не було - лише "невеличке укріплення", тобто земляний вал. Потім Суворов пограбував і спалив Ісмаїл, а де Рібас з ріки знищив пароми переправи, які назвали "залишки турецького флоту, що ховалися під стінами Ісмаїла".

Через рік, у 1791 р. за Ясським договором, залишки міста ІСмаїл знову повернули Османській імперії.

А вже після цього, в трьох кілометрах південніще напівзруйнованого Ісмаїла виникло нове поселення біля нової пристані.

Під окупацію Російської Імперії Ісмаїл і це поселення в його передмісті перейшло в 1809 під час Російсько-турецької війни 1806—1812 років.

У 1812 р. після Бухарестського мирного договору це поселення, що знаходилося в 3 км від Ісмаїла (його передмістя) отримало статус міста і назву «Тучков». В Указі Сената Російської імперії від 14 жовтня 1812 року зазначалося: «сие предместье назвать городом Тучковым, в память потомству по имени учредителя». Передмістя чого? Ісмаїла.

Потім аж в 1856 році, якісь вузькощелепні перейменували Тучков на "ІЗмаїл" бо Імперії потрібно було возвеличувати злочин окупанта Суворова, а що саме він там штурмував, кого вбивав всі вже підзабули. Розробили легенду з фейковою фортецею і фейковою назвою.

Отже, коли виникло поселення-передмістя ІСмаїла - Тучков/ІЗмаїл? Десь близько 1800 року. Який рік заснування міста Тучков-Ізмаїл? Однозначно 1812 рік. А до того воно офіційно називалося "передмістя ІСмаїлу".

А що з Ісмаїлом? Він і досі залишається там де і був, щоправда має нову назву - Матроска. Цю назву він отримав тому що там жили матроси, які працювали на паромах переправи. А ісмаїльська верф, про яку згадує султан Мурад ІІІ, так і залишилася на своєму місці. Як і затон де стояли пароми і які ремонтували на верфі.
ДОПОВНЕННЯ
Декілька років тому проректор з науково-педагогічної роботи ІДГУ доктор історичних наук Лілія Федорівна Циганенко опублікувала статтю "ЕТНІЧНИЙ СКЛАД НАСЕЛЕННЯ ФОРТЕЦІ ІСМАЇЛ НА ПОЧАТКУ ХІХ ст." яку вона підготувала за матеріалами ізмаїльського архіву.

І там в "Формулярному описі мешканців фортеці Ісмаїл із зазначенням національного складу (1806–1810)", який готувала поліція, вказується, що на початку ХІХ ст. кількість цивільних мешканців фортеці становила 663 особи.

Без сумнівів "фортецею" називали Матроску.

Ось цитата зі статті науковиці:
"Поряд з фортецею активно будувалося нове місто Тучков (Ізмаїл), в якому на той час проживало майже 7 тис. осіб, більшість з яких (понад 33%) була представлена українцями".
У когось ще є сумніви що фортеця Ісмаїл і є Матроска?

А чому "фортеця"? Ну треба ж було вигадати Суворову якісь подвиг - замість "спалив село Ісмаїл біля переправи, вбив місцевих бусурман і пограбував матросів", вигадали як він штурмував "величезну фортецю за стінами якої ховалося 35-тисячне турецьке військо".

Хто ще не знає що у Російської Імперії історія повністю вигадана?

09.10.2024

Зміїний - острів на якому похований Ахілл


За давньогрецькою легендою, острів підняла з глибин морська богиня Фетіда для свого сина Ахілла. Перша згадка про острів з’явилася у писемних джерелах кінця VII століття до н. е. — там він називався Левка (в перекладі Біла, Білий). Острів також згадується в записах Овідія, Страбона та Геродота.

Давні греки називали його «Острів Ахілла», через те, що там було розташовано храм Ахілла і похований сам Ахілл. Сучасні греки називають його Λευκός, Leuce Island («Білий острів»), така сама назва зустрічається і у римлян для цього острова — Alba. Османська імперія називала його як «острів Федонісі», через що острів дав назву Битві при Фідонісі, яка точилася біля його берегів. Інші назви (зокрема і сучасна назва “Зміїний”) пов’язані з тим, що на острові водилось багато змій (вужів), що припливали сюди із гирла Дунаю, у тому числі на деревних гілках, та які жили тут у великій кількості ще в ХІХ сторіччі - Insula Şerpilor на румунській, Yılan Adası; на турецькій, Фідонісі на грецькій мовах.

08.10.2024

Ізмаїльський порт виставив на аукціон 2 портальних крани



Ізмаїльський морський торговельний порт (ІМТП) оголосив аукціон з продажу двох портальних кранів – «Ганц» та «Альбрехт». Початкова вартість лотів становить 692,83 тис. та 829,6 тис. грн відповідно.

Про це журналісти дізналася з оголошень на сайті Prozorro. Sale.

Тип продажу – трираундовий англійський аукціон, тобто на підвищення ціни. Відповідно переможе у ньому той учасник, який запропонує найвищу ставку.

05.10.2024

Благодійний фонд Урбанських "Придунав'я" відправив на фронт вже 246 авто!

Олександр Урбанський передає автомобілі військовим
Олександр Урбанський передає автомобілі військовим

На початку жовтня 2024 Благодійний фонд Урбанських "Придунав'я" відправив на фронт ще три авто!

Олександр Урбанський
Олександр Урбанський передає автомобілі військовим

Цього разу це вантажівка військовослужбовцям 44-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола. А також два потужних пікапи, які направились до новоствореного стрілецького батальйону, у складі якого правоохоронці Придунав’я боронять Україну від московитів, повідомляє Ізмаїл-онлайн.


Загалом це вже 246 авто, які брати Урбанські передали нашим мужнім воїнам!

Антимонопольний комітет виявив змову в аукціоні з продажу Ізмаїльського винзаводу

Ізмаїльський винзавод 13 листопада Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) повідомило про відк...