27.09.2024

Кацапи у п'ятницю на світанку, 27 вересня, атакували Ізмаїл: троє людей загинули

Кацапи 27 вересня 2024 атакували шахедами Ізмаїл

Кацапи вдарили по місту безпілотниками, в останню хвилю нальоту порт одночасно атакували  близько 10 "шахедів", повідомляє Ізмаїл-онлайн. 

Смертельні травми внаслідок атаки дістали дві жінки 1934 і 1955 років народження та 73-річний чоловік. Ще 14 осіб поранено, серед них троє дітей: дві дівчинки 13 і 14 років та 13-річний хлопчик.

Кацапи 27 вересня 2024 атакували шахедами Ізмаїл

Пошкоджено приватні та багатоквартирні будинки, надвірні споруди, будівлі та автомобілі.

Ізмаїл

Кацапи 27 вересня 2024 атакували шахедами Ізмаїл

Ізмаїл

Кацапи 27 вересня 2024 атакували шахедами Ізмаїл

Кацапи 27 вересня 2024 атакували шахедами Ізмаїл





Кацапи 27 вересня 2024 атакували шахедами Ізмаїл

Кацапи 27 вересня 2024 атакували шахедами Ізмаїл



Кацапи 27 вересня 2024 атакували шахедами Ізмаїл

Кацапи 27 вересня 2024 атакували шахедами Ізмаїл

Кацапи 27 вересня 2024 атакували шахедами Ізмаїл





24.09.2024

Ізмаїлок ознайомили з програмою мікрогрантів на семінарі «Почни власну справу»


Днями в Ізмаїлі провели семінар на тему: «Почни власну справу!», пише "Ізмаїл-онлайн"

Організатором виступив відділ рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Ізмаїльського центру зайнятості. Захід провели начальниця відділу Інга Дудник та її заступниця Емма Евель.

На зустрічі учасницям розповіли про державну програму мікрогрантів «Власна справа» і поділилися прикладами успішних проєктів, реалізованих в Ізмаїлі та інших містах Одеської області. Семінар відбувся у дружній атмосфері, де жінки мали змогу ставити запитання й обговорювати власний досвід.

20.09.2024

Найбільша станція швидкої медичної допомоги в Одеської області знаходиться в Ізмаїлі


Ізмаїльська станція СЕ(Ш)МД Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області – це найбільший структурний підрозділ центру. Вона включає три підстанції (у містах Рені, Болград та Кілія) та дев’ять пунктів постійного базування. Про це повідомляє Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в Одеській області.

На станції наразі діють 25 бригад, що обслуговують великий Ізмаїльській район, і працює 220 співробітників: 120 фельдшерів, 7 лікарів та 90 водіїв. А місто Ізмаїл із майже 80 тисячами населення обслуговують 8 бригад ЕМД.


Станція постійно розвивається – як у плані кваліфікації співробітників, так і в плані побутових умов. Так, завдяки плідній співпраці з керівництвом Ізмаїльської територіальної громади та району нещодавно були проведені капітальні ремонти приміщень станції, у тому числі бомбосховища, замінений дах, покладений асфальт, відновлені вікна.

Усі підстанції та пункти постійного базування забезпечені резервним живленням.

“Наразі, в умовах військової агресії та масових випадків, спричинених обстрілами портової та іншої цивільної інфраструктури, Ізмаїльська станція працює в напруженому режимі, проте медики виконують свої обов’язки на високому рівні, дотримуючись усіх стандартів надання екстреної медичної допомоги“, – зазначили у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в Одеській області.




16.09.2024

На Саф'янщині відновлюють проїзд ділянки траси від Ізмаїла до Кислиці


На Саф'янщині відновлюють проїзджаємість ділянки автодороги Т-16-07 Ізмаїл – Кілія – Вилкове, пише Ізмаїл-онлайн.

Роботи наразі тривають від міста Ізмаїл до повороту на Кілію, біля села Кислиця.

Наразі проводяться роботи на ділянці, яка не потребує додаткової підготовки. Там ліквідовують ямковість та вибоїни. Паралельно триває підготовка більш зруйнованих ділянок до подальшого ремонту. Загалом буде проведено п’ять видів відновлюваних робіт, включаючи розчистку узбіччя, вирівнювання проїзної частини, укладання асфальтового шару, облаштування системи дренажу і експлуатаційної підтримки автодороги.

Відзначимо, що автодорога Т-16-07 має вагоме економічне та стратегічне значення не тільки для українського Подунав'я, а й для усієї країни, адже вона з’єднує між собою дунайські порти. Крім того, її зможуть використовувати як резервний шлях у випадку заторів чи дорожньо-транспортних пригод на міжнародній трасі М-15.

12.09.2024

Ізмаїл - це не Ісмаїл!


В Одесі не змогли визначитись із роком заснування міста, в Ізмаїлі також досі немає визначеності.

Ізмаїл - це не Ісмаїл!

На сайті Ізмаїльської міськради є довідка де написано "Місто відомо з IX—X століття у складі Київської Русі..." і далі блаблабла... російськоімперська маячня.

Селище Ісмаїл, можливо й відомо. Але не Ізмаїл.

У нашому музеї є копія указу султана Османської імперії Мурада ІІІ, що стосувався заснування Ісмаїла, — грамота від 14 листопада 1589 року про надання у власність Мехмеду Хабіші-азі обширних земель у пониззі Дунаю. У документі міститься доручення третьому за ієрархією чиновнику османської Порти — впорядкувати переправу «у місцевості „Ісмаїл Гедічі“ та заснувати поблизу місто й пристань». Протягом кількох років Мехмед Хабіші-ага на виконання волі султана облаштував переправу, а також збудував поряд із нею на пологому березі річки невеличке укріплення, а також пристань, верф і мечеть.

Ось - Ісмаїл, а поруч переправа. Там де зараз мечеть. В тому місці що чомусь називають Фортеця, хоча ніякої фортеці там не було - лише "невеличке укріплення", тобто земляний вал. Потім Суворов знищив Ісмаїл, а де Рібас знищив пароми переправи, які назвали "залишки турецького флоту, що ховалися під стінами Ісмаїла".

Через рік, у 1791 р. за Ясським договором, залишки міста ІСмаїл знову повернули Османській імперії.

А вже після цього, в трьох кілометрах південніще руїн Ісмаїла виникло нове поселення біля нової пристані.

Під окупацію Російської Імперії це поселення перейшло в 1809 під час Російсько-турецької війни 1806—1812 років.

У 1812 р. після Бухарестського мирного договору це поселення, що знаходилося в 3 км від руїн Ісмаїла (передмістя) отримало статус міста і назву «Тучков». В Указі Сената Російської імперії від 14 жовтня 1812 року зазначалося: «сие предместье назвать городом Тучковым, в память потомству по имени учредителя». Передмістя чого? Ісмаїла.

Потім аж в 1856 році, якісь вузькощелепні перейменували Тучков на "ІЗмаїл" бо Імперії потрібно було возвеличувати злочин окупанта Суворова, а що саме він там штурмував, кого вбивав всі вже підзабули. Розробили легенду з фейковою фортецею і фейковою назвою.

Отже, коли виникло поселення-передмістя Тучков/ІЗмаїл? Десь близько 1800 року. Який рік заснування міста? Однозначно 1812 рік. 

Передмістя Ісмаїлу - це в майбутньому місто Ізмаїл.


11.09.2024

Ізмаїлка Ангеліна Румянцева стала чемпіонкою Азії з боксу

Чемпіонат Азії з боксу серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок відбувся у м. Аль-Айн, Абу-Дабі (Обʼєднані Арабські Емірати), пише Ізмаїл-онлайн з посиланням на Ізмаїльську дитячо-юнацьку спортивну школу.
У цьогорічному чемпіонаті в складі збірної команди України взяла участь колишня вихованка відділення боксу Ізмаїльської ДЮСШ Ангеліна Румянцева (вагова категорія 55 кг).
“Здолавши у півфіналі представницю лідерів в Азії з Індії (це був найскладніший бій за два роки), ми потрапили до фіналу, де на Ангеліну чекав не менш нелегкий бій, але вже з представницею Казахстану”, – ділиться враженнями Луна Румянцева, тренер Ангеліни.
9 вересня під час фінальних зустрічей наша спортсменка провела напружений двобій зі спортсменкою з Казахстану і здобула звання чемпіонки Азії 2024 з боксу серед юнаків та дівчат!


06.09.2024

Європейський Союз оновлює правила в'їзду для громадян України: деталі


Нові правила перетину кордонів країн Шенгенської зони для громадян третіх країн, включно з Україною, набирають чинності з 10 листопада цього року.

Ці зміни пов’язані із запуском нової біометричної автоматизованої системи обліку в’їзду/виїзду (EES), яка забезпечить більш суворий контроль на кордонах та прискорить процес оформлення.

16 серпня 2024 року Європейський Союз офіційно оголосив про дату запуску системи EES, яка зареєструє в’їзд і виїзд осіб на основі біометричних даних, таких як відбитки пальців та фотографії. Нові правила почнуть діяти з 10 листопада 2024 року. Це нововведення стосується громадян третіх країн, включаючи українців, які перетинають шенгенські кордони.

З листопада 2024 року для громадян України, як і для інших громадян третіх країн, діятимуть нові правила в’їзду до Шенгенської зони:
  • Під час кожного перетину кордону необхідно буде пройти біометричну перевірку. Це означає, що кожен мандрівник повинен буде використовувати спеціальні термінали для сканування документів та біометричних даних, включаючи відбитки пальців та фотографію.
  • Нові правила передбачають скасування фізичних дата-штампів у паспортних документах, які раніше ставили при в’їзді та виїзді з країн Шенгенської зони.
Впровадження системи EES має на меті покращити контроль за перетином кордонів та забезпечити більш ефективне управління міграційними потоками. Європейські урядовці вважають, що нові біометричні процедури пришвидшать процес оформлення та зменшать черги на кордонах.

З початку дії системи EES громадянам України потрібно буде адаптуватися до нових процедур під час перетину кордону. Це може вплинути на тривалість часу, потрібного для перетину кордону, однак автоматизація процесів має на меті скоротити цей час у майбутньому. Варто звернути увагу на підготовку до поїздки, зокрема, ознайомитися з новими вимогами та заздалегідь підготувати необхідні документи.

Нові правила в’їзду до Шенгенської зони з листопада 2024 року є важливим кроком у напрямку посилення контролю та спрощення процедур на кордонах. Громадянам України, які планують подорож до ЄС, варто бути готовими до нових вимог і змін, які вони принесуть.

Нагадаємо, EES запроваджують для посилення безпеки кордонів і виявлення мандрівників, які перевищили термін перебування у просторі з 29 європейських держав за візою C (90 днів протягом 180-денного періоду).

05.09.2024

В Ізмаїлі назвали вартість навчання у мистецьких школах

Виконавчий комітет Ізмаїльської міської ради погодив розмір батьківської плати за навчання в мистецьких школах – комунальних закладах громади на 2024-2025 навчальний рік.

Відповідне рішення №878 було ухвалене 2 вересня.
Місяць навчання грі на баяні, акордеоні, балалайці, бандурі, ударних або духових інструментах коштуватиме 350 гривень, а відвідування хорового класу – 300. Навчання гри на скрипці дещо дорожче – 400 гривень. По 650 гривень обходитиметься батькам дитини оволодіння майстерністю гри на фортепіано, гітарі, сольний спів та хореографія.
За заняття на театральному відділенні доведеться заплатити 550 гривень. Місяць занять у художньому відділенні Ізмаїльської школи мистецтв Малаховського та в Ізмаїльській художній школі вартують 600 гривень.
Традиційно передбачені пільги для відповідних категорій дітей. Зокрема, безкоштовно зможуть відвідувати заняття у комунальних мистецьких школах Ізмаїла: діти з багатодітних або малозабезпечених сімей; діти з інвалідністю; діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО); діти військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов’язків.
Половину вартості навчання забезпечують для дітей батьків з інвалідністю; дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій; обдарованих дітей (2% від контингенту учнів).
«Встановити, що пільги зі щомісячної батьківської плати для учнів з інших населених пунктів надаються за рахунок коштів бюджетів цих населених пунктів, за умови укладення відповідного договору», – зазначається у рішенні виконкому.

03.09.2024

Ізмаїлка стала чемпіонкою Європи з класичних шахів


Вихованка клубу “Біла тура” Ізмаїльського палацу дітей та юнацтва Світлана Руссєва стала переможницею чемпіонату Європи з класичних шахів, який проходив у м. Прага (Чехія).
Світлана успішно виступила у турнірі дівчат до 10 років, де боролися 73 учасниці, вигравши 7,5 очок з 9 можливих, і стала чемпіонкою.
Своїм результатом юна шахістка достойно представила Україну та рідне місто.
Вітаємо Світлану з цим званням, бажаємо підкорювати нові вершини та не зупинятися на досягнутому! Вітаємо також батьків, які доклали багато зусиль на шляху до цієї мети! Пишаємося нашою зірочкою!” — зазначили в Палаці дітей та юнацтва.

Антимонопольний комітет виявив змову в аукціоні з продажу Ізмаїльського винзаводу

Ізмаїльський винзавод 13 листопада Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) повідомило про відк...